طراحی کاراکتر (مقدماتی)

با محوریت انیمیشن و بازسازی

مدرسه قاصد

 

کاراکتر یا شخصیت به موجودی خیالی در یک اثر هنری گفته می‌شود که زائیده ذهن هنرمند است. معمولأ صنعت‌های مختلف جهت معرفی بهتر و همچنین به خاطر سپاری محصولات و خدمات خود به عنصری در طراحی روی می‌آورند به نام کاراکتر. این کاراکترها در ارتباط با بازار هدف در اشکال و ابعاد گوناگون ظاهر می‌شوند.طراحی کاراکتر این کاراکترها در قالب انیمیشن ، گیم ، تصویرسازی کتاب کودک یا حتی اسباب بازی، ربات، ماشین و… نمایان می‌شود. استفاده از کاراکترها سبب می شود داستان‌های جالبی راجع به خدمات و محصولات ارائه داد و بدون کاراکترها این داستان‌ها شکل نمی‌گیرد. در کل یک کاراکتر خوب کاراکتری است که با اطراف خود هم شکل و همسان باشد و یک کاراکتر مناسب و به یاد ماندنی، هم باید از لحاظ ظاهری جذاب باشد و توانایی این را داشته باشد که بتواند مخاطب را از لحاظ روحی و احساسی با موضوع مورد نظر درگیر سازذ ، دوره طراحی کاراکتر که در مدرسه قاصد تدریس می شود یک دوره میان‌دوره ای است و مناسب برای تمامی علاقه‌مندانی است که می خواهند با سبک موردعلاقه خود طراحی کنند ، به تصویرسازی بپردازند و یا مدلسازی یا انیمیت کنند ، در این دوره تمامی هنرجویان نیاز به تمرین خیلی زیاد و ممارست در انجام آن دارند. 

  • سرفصل ها
  • طراحی و نرم افزار
  • آشنایی با اصول طراحی کاراکتر
  • آناتومی انسان و حیوانات
  • طراحی شخصیت اولیه و آشنایی با فانتزی کردن کاراکتر
  • آشنایی با خصوصیات شخصیت پردازی
  • طراحی شخصیت و مدل شیت
  • دیجیتال پینت و اجرای کاراکتر
  • پروژه پایانی
مدرسحسین زارعی
طول دوره12 جلسه سه ساعته ( 36 ساعت )
زمانپنج‌شنبه ساعت 10 الی 13
شهریه700.000 تومان
اقساطدارد

مزایا دوره

کلاس‌های مدرسه قاصد معمولاً پروژه‌محور هستند و هنرجویان همۀ موضوعاتی را که در کلاس یاد می‌گیرند از همان ابتدا روی پروژه منتخب خود یا پروژه مشترک کلاس اجرا می‌کنند. این تمرین کلاسی به هنرجو این امکان می دهد که آموزه‌های کلاس را در کار عملی تجربه کند و اشکالات و نقاط ضعف خود را با راهنمایی‌های مدرس رفع کند. هنرجو در پایان دوره مجموعه‌ای از تمرین‌ها و آثار خود در دست دارد که میزان پیشرفت او را طی دوره نشان می‌دهد.

مخاطبین دوره

کلیه علاقمندان ورود به عرصه انیمیشن
کلیه علاقه مند ورود به عرصه گیم
کلیه علاقمندان ورود به عرصه تصویرسازی کتاب و پوستر
دانشجویان در حال تحصیل و فارغ التحصیلان رشته های نقاشی ، تصویرسازی ، انیمیشن
دانش آموزان هنرستان ها و افراد علاقه مند به حوزه هنر مخاطبین این دوره خواهند بود .

خروجی دوره

در پایان این دوره هنرجو پس از انجام تمارین مدرس دوره آمادگی لازم جهت انتخاب رشته تخصصی خود برای ورود در حوزه های مختلف انیمیشن، گیم و تصویرسازی کتاب را پیدا خواهد کرد.