دوره جامع طراحی هویت بصری با رویکرد برندسازی

طراحی نشانه

با محوریت آموزش هویت بصری و نرم افزار ایلاستریتور

مدرسه قاصد
  • هویت بصری و طراحی نشانه

در هر کسب و کار( فعالیت تجاری) هویت بصری  از مواد بصری متعددی ساخته می‌شود لوگو (نماد کل هویت و برند) اوراق اداری (سربرگ، کارت ویزیت، پاکت، غیره) ابزار بازاریابی (بروشور، تراکت، کتاب و وبسایت) محصول و بسته‌بندی (محصول فروشی و بسته‌بندیای که با محصول ارائه می‌شود) طراحی پوشاک (لباسهای واقعی که کارمندان به تن می‌کنند) این موارد هویت را می‌سازند و باید کلیت برند را پشتیبانی کنند. اما لوگو تمام هویت سازمانی و برند را در یک نشانه‌ی قابل تمیز خلاصه می‌کند.

درواقع لوگو جزء کوچکی از طراحی هویت بصری برای یک برند محسوب میشود اما نقش بسیار پررنگی دارد به گونه ای که طراحی آن ، ساختار تمام اجزای هویت بصری را تحت تاثیر قرار خواهد داد. زمانی که طراحی لوگو به پایان میرسد طراحی دیگر اجزای هویت بصری براساس آن شروع خواهد شد. البته ترتیب مراحل طراحی دیگر اجزا میتواند ثابت نباشد اما طراحی لوگو قطعا اولین مرحله در طراحی یک پک کامل هویت بصری برای برند خواهد بود. لوگو به خودی خود بار بزرگی از نمایش هویت یک برند را به دوش میکشد بنابراین مهمترین بخش در طراحی هویت بصری محسوب خواهد شد. طراحی یک لوگوی اصولی و مرتبط با اهداف و افق سازمان ادامه  مسیر طراحی هویت بصری را هموار خواهد کرد بنابراین ما در این دوره تلاش کردیم که ابتدا با مفهوم کاربردی از هویت بصری آشنا شوید سپس براساس آن اصول طراحی نشانه ( تصویری – نوشتاری ) و اجرای انواع نشانه ها فرا گیرید.

 

  • نرم‌افزار ایلاستریتور 

نرم افزار ایلاستریتور نرم افزاری است که برای تولید تصاویر گرافیکی ، تصویرسازی و صفحه بندی استفاده می شود درواقع این نرم افزار برپایه وکتور است. نرم افزارهای برپایه وکتور عموما با نرم افزارهای بیت مپ یا برپایه رستر مقایسه می شوند ، فایل های وکتور یا برداری از نقاط ، خطوط و اشکال تشکیل می شوند درصورتیکه فایل های بیت‌مپ از از پیکسل تشکیل می شوند. نرم‌افزارهای پایه وکتور برای صفحه بندی ، تولید تصاویر گرافیکی و تصویرسازی بسیار مناسب هستند.

طراحی‌نشانه

مقدمه ای پیرامون لوگو دیزاین

مبانی دیزاین و برندینگ

بریف

داستان نشانه

انواع نشانه

کانسپت لوگو

اجرای نشانه

اصالت دیزاین

هویت بصری

عناصر هویت بصری

پرزنت اثر

تعامل سازنده

0h

ایلاستریتور 

 

Introduction

Drawing basic

Selection

Drawing

Tranformation

Color

Pattern

Symbols

File management

Layers

Prefernces

Tracing

Combining shapes

Clipping mask

Type

Advanced type

Color management

Advanced color

Blending

Effects

Infographics

Bridg

Perspective

3D Objects

0h
مدرسینطراحی نشانه : رسول معصوم زاده
نرم افزار ایلاستریتور : مهدی اسماعیل زاده
طول دوره طراحی نشانه : 12 جلسه 3 ساعته (36 ساعت)
نرم افزار ایلاستریتور : 12 جلسه 2 ساعته (24 ساعت)
زمانطراحی نشانه : شنبه ساعت 15 الی 18
نرم افزار ایلاستریتور : سه‌شنبه ساعت 13 الی 15
شهریهطراحی نشانه : 800.000 تومان
ایلاستریتور : 500.000 تومان
دوره جامع با تخفیف: 1.040.000
اقساطدارد

مزایا دوره

. خروجی محور: طراحی این دوره مختص مدرسه قاصد می باشد و در آن برای رسیدن به بهترین خروجی همه جوانب لحاظ شده است
. سرفصل های اختصاصی و متفاوت: سرفصل های این دوره نسبت به دیگر دوره ها جامع تر دیده شده است و هنرجو را به سمت ورود به عرصه تصویر سازی با محوریت طراحی کارکتر و ورود به عرصه طراحی برای انیمیشن هدایت می کند.
. دعوت به همکاری: از هنرجویان برتر جهت کارآموزی در استودیو قاصد دعوت خواهد شد
. پرداخت اقساطی: به جهت رعایت حال برخی هنرجویان و جلوگیری از حذف استعدادها و برقراری عدالت آموزشی شرایط پرداخت اقساطی مهیا شده است.

مخاطبین دوره

. کلیه علاقمندان ورود به عرصه انیمیشن
. کلیه علاقه مند ورود به عرصه بازی سازی
. کلیه علاقمندان ورود به عرصه تصویرسازی کتاب و پوستر
. دانشجویان در حال تحصیل و فارغ التحصیلان رشته های نقاشی ، تصویرسازی
. دانش آموزان هنرستان ها و افراد علاقه مند به حوزه هنر مخاطبین این دوره خواهند بود .
لازم به توضیح است رشته طراحی آکادمیک پایه ورود به اکثر رشته های هنری می باشد و در قریب به اتفاق شاخه های هنر و رسانه کاربرد دارد.

خروجی دوره

در پایان این دوره هنرجو پس از انجام تمارین مدرس دوره آمادگی لازم جهت انتخاب رشته تخصصی خود برای ورود به حیطه های مختلف طراحی اعم از کاراکتردیزاین، بک گراند، استوری برد و … در حوزه های مختلف انیمیشن، گیم و تصویرسازی کتاب را پیدا خواهد کرد.