صنعت تولید و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی، به طور عمومی کلیه برنامه های شنیداری و دیداری را در بر می گیرد که به تعداد بیشماری گیرنده تلویزیونی و رادیویی وسایر رسانه های شبکه پایه ارسال می شود.

میلیون ها نفر در جهان بسته به سطح  تحصیلات و درآمد خود ساعات زیادی را صرف تماشای تلویزیون و شنیدن رادیو و استفاده از رسانه های دیجیتال می کنند.تلویزیون با فراهم کردن امکان دسترسی بیشتر افراد به آموزش و سرگرمی و به دلیل قابلیت خروج از مرزها از قدرت فرهنگ سازی بیشتر و ایجاد امکانات شغلی بهتر در مقایسه با سایر رسانه ها برخوردار است. 

بنا به عقیده کارشناسان و خبرگان این رشته با پیشرفت و گسترش رسانه ها ی دیداری و شنیداری و تغییر فناوری که هزینه تولیدات تلویزیونی را به نحو قابل توجهی کاهش می دهد، در چند سال آینده مشاغل مربوط به این حرفه با رشد قابل ملاحظه ای مواجه خواهد شد.

امروزه سازمان ها و نهادهای مختلف ازجمله مراکزعلمی، آموزشی، صنعتی، اطلاع رسانی، خدماتی و درمانی، تفریحی و رفاهی، تبلیغاتی و حمل و نقل، کشاورزی و… علاوه بر آنکه از تولیدات تلویزیونی برای اهداف مورد نظر خود استفاده می کنند، به نیروهایی کارآمد در زمینه فناوری، ارتباطات، تصویربرداری، تدوین و…نیاز دارند. 

ما برآن شدیم تا با برگزاری دوره های جامع رسانه مدرسه هنر و رسانه قاصد نیروهایی کارآمد در این زمینه را پرورش دهیم.

پاسخ دهید